Stokda Var
8,00 
      

Yaşlılar ve Yaşlı Yakınları Açısından Yaşam Biçimi Tercihleri Projesi, Nüfus ve Kalkınma Stratejileri Alt Programı, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu'nun finansal desteğiyle Türkiye Bilimler Akademisi bünyesinde yaptırılmıştır.

Türkiye'de yaşlılığı, sosyal politikalar ve hizmetler, kuşaklar arasında dayanışma ve çatışmalar, sağlık, beslenme ve giyim, psikolojik sorunlar açılarından ele alan proje, Ankara'daki farklı sosyo-ekonomik grupların ikamet ettiği semtlerde, huzurevlerinde ve bazı köylerde olmak üzere yaşlı yakınları ile pilot görüşmeler de dahil, toplam 260 görüşmeyi kapsamaktadır.

Araştırma, Prof. Dr. İzzet Berkel (Program Koordinatörü) , Prof. Dr. Belma T. Akşit (Yürütme ve Yönlendirme Kurulu Başkanı) , Prof. Dr. Ayşe Akın, Doç. Dr. Şevkat B. Özvarış, Doç. Dr. Filiz Kardam, Doç. Dr. Atilla Hancıoğlu, Dr. Samira Yener, Meryem Demirci ve Kemal Madenoğlu'ndan oluşan Yürütme ve Yönlendirme Kurulu tarafından yaptırılmıştır. Çalışmanın planlama, izleme ve değerlendirme safhalarında Doç. Dr. Filiz Kardam ve Doç. Dr. Atilla Hancıoğlu sorumluluk üstlenmişlerdir.

SKU/Barkod
9789758593514
ISBN
9789758593514
Yayıncı
TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİ
Basım Tarihi
2003
Sayfa Sayısı
159
Dil
tr