Yazar :
Simay KIRCA, Alper H. ÇOLAK
Stokda Var
40,00 
      

Türkiye Bilimler Akademisi ile Uluslararası Ormancılık Araştırma Kuruluşları Birliği (IUFRO) arasında imzalanan ‘’Ortak Yayın Anlaşması’’ kapsamında İngilizce olarak basımı yapılan ‘’Doğal Yaşlı Ormanlar ve Ağaçlar: Peyzaj Planlamacılar ve Orman İşletmecileri İçin Bir Rehber’’ isimli yayın.

Doğal yaşlı ormanlar ve ağaçlar, barındırdıkları zengin tür çeşitliliği ile ender ve endemik çok sayıda türe ev sahipliği yapmaları nedeniyle geçmişten geleceğe aktarılması gereken ekolojik hazinelerdir. Öte yandan, genellikle eski alan kullanım biçimlerinin kalıntılarını barındırmaları nedeniyle yaşayan birer arkeolojik değer olarak görülmekte ve kültürel peyzajın en önemli parçalarından biri olarak kabul edilmektedir.

Bu eser, ülkemizden ve Avrupa'dan ekoloji, tarih, ormancılık, doğa koruma ve peyzaj planlama konularında uzmanlaşmış yazarların bir araya gelmesiyle hazırlanmış 17 bölümden oluşmaktadır. Doğal yaşlı ormanların ve ağaçların birer eko-kültürel kaynak olarak ele alındığı yayında ekoloji ve doğa, tarih, gelenekler, arkeoloji ve edebiyat gibi uzmanlıklardan yararlanılmıştır.

SKU/Barkod
9783902762917
ISBN
9783902762917
Yayıncı
Türkiye Bilimler Akademisi
Basım Tarihi
2018
Sayfa Sayısı
271
Dil
en